26 Temmuz 2012 Perşembe

YENİ SEZON VE BEKLENTİLERİMKıymetli Liverpoolseverler, Liverpool Boston’da sürdürdüğü çalışmalar ve oynadığı maçlar neticesinde (2 sini de canlı izleyemedim ama ayrıntılı özet vb videoları izledim) kendime göre bir izlenimim oldu..

Gençlerle başlayalım, Sterling ve Suso en parlak gençler gibiydi zaten ve halen öyle.. Jordan Ibe, Stephen Sama, Morgan ve McLaughlin şans buldu .. Ibe biraz daha şahsi oynayan bir yetenek (CR7 gibi) hep önce bir çalım atayım sevdasında ama topla çok iyi gerçekten.. Sterling ise bir takım oyuncusu ve Ibe’den daha yetenekli kesinlikle defansa da yardım etmeye çalışıyor. Ama güçsüz bence alt taraflardan bir EPL yada üst taraflardan bir Championship takımı ile anlaşıp senede 20 Lig maçına çıkmazsa 500 bin £ alırım maddesi ile kiralık verilmeli :D . Ciddi yıldız potansiyeli var.  Sama’nın 2 senesi var, McLaughlin’in ise kısmeti yok önünde Flanno, Kelly ve Johnson var..

Morgan tipik bir Ceza sahası içi golcüsü, bir yerine değip gol olur, düzgün vuruşlarıyla gol yapar, kafa da atar ki uzun da değil. O kaybolmaya yüz tutmuş bir geleneğin takipçisi, şurada Sterling gibi çalım at desen yapamaz ama..  İyiden iyiye herkes Fowler olabilir mi demeye başladı onun için bence bu sene A takım ile 10 maça çıksa en azından 1 maçı kurtarır.

Suso ise saf yetenek Guti’yi gözler önüne getirsin kıymetli Liverpoolseverler, bence çok andırıyor Guti’yi zeka, vizyon, teknik çok ileri seviyede.. Bence onun üst sınırı (iyi bir tedrisattan sonra tabi ki) Zidane seviyeleri..

Pacheco bence bu sene şans bulacak kıymetli Liverpoolseverler, (en az 20 maç) ileri üçlünün solunda deniyor onu BR Barça sisteminden gelmiş olması BR’nin tiki taka takıntısı Pacheco için diğer + faktörler.   

İzleyebildiğim Aqua bence kalmalı saha görüşü bize yaratıcılık anlamında çok şey katacaktır. Biraz mücadele etmeye çalışıyor ki buda olumlu :)  Bence bir oyun kurucu aramak yerine orta üçlü Lucas-Gerrard (Hendo) ve Aqua (Adam yada Shelvey) şeklinde yapılırsa hem yaratıcılığı hem mücadelesi iyi bir ortasaha olmuş olur. Hemde bir oyun kurucuya olan ihtiyaç ortadan kalkar. Herkesin söylediği Shelvey eğer kalırsa bu sezon daha çok oynayabilir şeklinde (Söyleyenlerin yalancısıyım)

Forvette bana kalırsa şu 4lü ideal bizim için Carroll, Borini, Suarez ve A. Morgan tek vuruşcu da var, hava topçu da, çalımcı da var, mücadeleci de.. Bellamy bu şartlar altında gidecek gibi duruyor ama bence Pacheco ile dönüşümlü solda olabilir..

Bu durumda Kiralık gidecekler, Sterling, Suso, Shelvey, Coady olmalı. Maxi ve Kuyt gitti ki bence Maxi’nin geçen yıl yaptığı extra katkı bu yıl takım içinden gelmezse bikaç puandan daha olabiliriz. Borini ilk yıl için 8-10 gol atarsa iyidir bence (Bu durumda Carrol’da iyimiydi :D )

Birkaç kelam da BR için, Messi koşuyorsa bir zahmet N.Dyer’da koşsun demek Dyer’a söker de Gerrard’a Suarez’e ve Carra’ya sökmeyebilir. Bakınız AVB ve Chelsea.. Bu yıl göreceğiz bakalım BR ne kadar büyük bir TD olacak. (Daha dur bismillah diyen Kıymetli Liverpoolseverler :D Rafa ve King Kenny’nin harcandığı yerde bir dakika eleştirmeden durmam)

Son olarak tahminde bulunup bence muhtemel kadroyu vereyim de yazı bitsin :) Eğer G.Ramirez yada muadili en azından bir kanat oyuncusu alınmazsa, 5-8 bizim için idealdir. Aşağısı başarısızlık 5. lik dahil üstü başarı olur.

Pepe Reina

Johnson-Skrtel-Agger-Enrique

Lucas
Gerrard – Aqua (Adam yada Shelvey)

Suarez-Borini(Carroll)-Pacheco(Downing)

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Seni yapalım mı Liverpool'a manager ne dersin? Sevgili Pacheco'yla takımı kümede tutabilirmisin acaba? 20 değil 38 maç oynat Pacheco'yu.Rakiplerinde Nani,Giggs,Young,Silva,Johnson,Hazard,Marin,Walcott,Bale,Lennon sende de Pacheco ne güzel iş.Sen bu adamı geçen sezon atl. madride kiraladın 1 maç oynamadan ordan rayoya gitti orda bile 10 maç oynayamayan adam kendisini nasıl geliştirdi de gelip Livepoolda en az 20 maç oynayacakmış o oynayacağına sterling oynasın bari 1-2 sene içinde onun bişeyler olacağı kesin.

Shareef dedi ki...

Öncelikle A.Madrid'e ben kiralamadım bu yanlış anlamayı düzeltelim :D:D kızma yaa (adını yazsaydın buraya adın gelecekti) Pacheco, Dalle Valle, Kacaniklic bunlar yetenekli adamlardı ama kullanılmadılar. Bence burada sorun bunların yeteneksiz olması değil mesela geçen sezon Kacaniklic bir Liverpool maçı oynadı Fulham formasıyla sağ kanadı çökertti neredeyse.. Keza dalla valle ve Pacheco'da bu ayar adam. Saydığın isimlerin neredeyse hepsi 17-18 yaşından beri düzenli A takım oyuncusu acaba biz Pacheco'ya bu şansı 3 sene önce verseydik (Sterling'e yaptığımız gibi şimdilerde) Pacheco nerelerde olurdu..) Son bir bilgi Rayo'da oynayamama sebebi sakatlıkla ilgiliydi..