28 Mart 2014 Cuma

LIVERPOOL ŞAMPİYON OLUR MU?Öncelikle kıymetli Liverpoolseverlerden özür dileyerek gerçekçi bir yazı yazmak istediğimi belirteyim..

Şu anda Chelski’nin 1 puan arkasında 2. Durumdayız fakat 3. City’nin 2 maçı eksik bize göre, buyrun tabloya bakalım..

1
31
69
2
31
68
3
29
66
4
31
63
5
30
57

En sağ sütundakiler puanlar hemen sol yanı oynanan maçlar..

Kalan maçlara bir göz atıp burada sunacağımız görsel metaryali bitirelim..


Chelski ilk 3 içerisinden sadece bizle deplasmanda oynarken, ilk 10 içerisinden ise 9 ve 10 sırada Soton ve Stoke ile oynayacak. 7 maçın 4 tanesi deplasmanda bana göre en iyi fikstüre sahipler muhtemel kalan maçlar da bize yenileceklerini varsayarak diyorum ki alacakları maksimum puan 16, minumum puan ise 11dir.

Bu durumda Chelski ligi maksimum 85 minimum ise 80 puanla bitirecektir.

9 maçlı City’nin fikstürüne bakacak olursak, 4 maçı deplasmanda Arsenal ve Liverpool başta olmak üzere ilk 5 ten 3 takımla maçı var Arsenal, Liverpool ve Everton.. ilk 10 da ise artı olarak Soton var.. Düşme hattından ise Sunderland, C.Palace ve Cardiff ile maç yapacaklar şu birkaç hafta içerisinde yani mücadele sürerken.

Bunlara rağmen formu iyi durumda City’nin buna göre maksimum 20 puan almaları olası, minumum ise 14 puan alırlar. Onların maksimum lig puanı 86, minimum ise 80 puan alırlar.

Gelelim gözbebeğimiz, Liverpool’a kıymetli Liverpoolseverler, 7 maçın 4 ükendi  sahamızda ama en kolay maç Newcastle maçı.. Spurs, City, Chelski ve Newcastle sırasıyla iç saha maçlarımız. Diğer maçlarımız düşme kaygısı olmayan Norwich, West Ham ve düşme hattında ki C.Palace ile fakat Palace ile sondan bir önceki haftada oynayacağımızdan belki de düşen kalan belli olur ve bu maçta formalite haline gelir.

Yılın başında elimize geçen fırsat yine ayağımıza geldi, bir kere şampiyon olmak istiyorsak kesinlikle Chelski ve City maçlarını kazanmalıyız bunun yanında Norwich ve West Ham maçını da büyük olasılık kazanırız bu durumda (eğer şampiyon olacaksak)  puan cepte geriye kalıyor formsuz Spurs ve   Newcastle maçı ile düşme hattında ki Palace maçı bunlardan da 7 puan çıkarırsak 19 puan toplamış olacağız maksimum..

Bu durumda maksimum 87 puana çıkarız ki bu da bizi şampiyon yapar büyük ihtimal, minumum puanı düşünürsek (yine Chelski ve City’ye yenilmeden) o durumda 14-15 puan alırız. 82-83 puan olur bu durumda ki bu da bizi belki şampiyon yapar. 

Bütün bu lakırdının özeti şudur ki şu an ki performansla gidip Chelski ve City’ye yenilmezsek şampiyonluk şansımız var aksi takdirde 3. Oluruz. 

Not: Fikstür görseli LiverpoolFC Türk Taraftarlar Grubundan alınmıştır. 

2 yorum:

Adsız dedi ki...

tam olarak şu şekilde hatta :) http://i.hizliresim.com/KZ82Jo.jpg

Muratonovic dedi ki...

Hocam dün City maçını tüylerimizi diken diken eden bir ruh haliyle izledik. Bu yıl olacak inşallah. Ferguson ile Manu devri kapanıyor, Rodgers ile Pool devri başlıyor.