9 Şubat 2012 Perşembe

GEÇ BİR LİVERPOOL – SPURS YAZISIKıymetli Liverpoolseverler nereden baksak güzide Liverpool’umuza o bölgeden iyi yada kötü bir şey söyleyebiliriz. Hepsi de doğru olur aslında..

Liverpool gol yemiyor, Liverpool gol atamıyor, Liverpool yenilmiyor, Liverpool yenemiyor. Suarez iyi Carroll kötü vb. gibi.. Aslında bu bu yılki maçlarda periyod periyod yakaladığımız bir şey bu yazılanların tümü..

Son 5 maçta 10 puan kaybettik ki, üstümüzdekiler (3 takım hariç) sapır sapır dökülürken kaç kez elimize gelen ilk 4 şansını teptik. Anladığım kadarıyla sene sonuna kadar da böyle olacak..

Spurs maçına dönecek olursak, Bale’nin pozisyonu dışında o kadar da net pozisyon vermedik. Bunun yanında klasik olarak 5-6 pozisyonu harcadık. Kuyt sanıyorum bir çöküş içerisinde moral olarak Gerrard’la kaç pozisyonda anlaşamadılar oysa ki takımda Gerrard ile en iyi anlaşanlardandı o..

Maçın en iyisi bana göre Carroll’dı. Son 2-3 maçta gözle görülür bir çıkış içerisinde bu arada atacağı 1-2 gol, gelecek maçlarda Suarez’in işini de kolaylaştıracağı gibi durdurulmaz bir ikili olabilirler. Düşünün bir, driblingçi ve yaratıcı, golcü bir forvet ile her kafa topunu alan (Spurs maçında neredeyse her kafa topunu aldı) ceza sahası civarında sert şutlar atan uzun boylu bir forvet..

Her şeye rağmen önümüzde ki ManU  maçını kazanarak ilk 4 şansını devam ettirmeliyiz.. 

1 yorum:

aea dedi ki...

Tottenham gibi uzun zamandır bize ters gelen bir rakibe karşı alınan 1 puan altın değerinde. Man Utd, Arsenal, Everton gibi takımlara karşı ise galip gelmemiz gerek. Diğer türlü aşağı taraftakilere karşı kaybettiğimiz puanlar sonumuzu getirecek.