9 Ekim 2010 Cumartesi

LIVERPOOL’UN SATIŞI DOĞRULAR VE YANLIŞLAR
Yanlış: Liverpool’un fiyatı  300M £ + borçlar …
Doğru: Liverpool’un fiyatı 300M £ .. Fakat  NESV ödenecek borcun 110M £ luk kısmını garanti etmiş durumda..

Yanlış: Kulübün 9 puanı silinebilir Porstmouth gibi eğer Kayyuma devredilirse..
Doğru: Bu çok zayıf bir ihtimal, 15 Ekim’den sonra RBS’nin satış yetkisi bulunuyor dolayısıyla kulübü onlarda satabilir. Bunun  dışında muhtemelen haftaya görülecek davada hakim 2 tarafında kulübün çıkarlarına aykırı hareket ettiği yönünde karar verirse kayyuma devredilir. Bu durumda bile (bildiğim kadarıyla tabi) Liverpool’un maaş ödemede yada benzeri borç ödemede problemi yok. RBS kendi satış yapmayı reddedip, mahkemeye giderse durum değişir tabi.

Yanlış: Satış Yasal değil..
Doğru: Satış şu an için yasal görülüyor. Hatta EPL resmi açıklamayı yapmamış olmasına rağmen satışa onay vereceği dillendirilmeye başlandı. Bunun yanında Liverpool yönetim kurulu 5 kişiden oluşuyor. Broughton, Ayre, Purslow, Hicks ve Gillet ..  Çoğunluk aslında onlardaydı ama Hicks’in gerzek oğlu bir taraftara maille küfür edince istifa etmek zorunda kaldı ve yanlış hatırlamıyorsam yerine Ayre Yönetim kuruluna girdi. Satış tarafında olan 3 oy garanti olunca kulüp satıldı..Broughton 2 grup avukatımızın tamamı %100 biz kazanıcaz diyor.. diye açıklama yaptı ESPN’ye…

Yanlış: Onlarda Amerikalı bunlarda Amerikalı Liverpool’un sonu aynı..
Doğru: Şu an için öyle görünmüyor, öncekiler sığırdı çünkü :)  şaka bir yana eski Yöneticilerimizden Rick Parry (Rafa ve Taraftarın sevdiği bir isim) görünen o ki eski görevine geri dönecek. Kulübü alan NESV grubu onunla çalışma kararı almış ki bu bile sığırlardan çok daha profesyonel olduğunu gösterir. Kaldı ki aldığı bütün takımları şampiyon yapmışlar neredeyse.. Rafa Parry için paramız yoktu ama kulübü üst seviyede tutmayı başarıyordu demişti.

Kıymetli Liverpoolseverler’in başka soruları varsa onları da araştırır cevaplamaya çalışırız.. 

2 yorum:

fizyoterapist dedi ki...

Abi ağzından bal damlıyor yaa.Bu güzel haberler için sana ne kadar teşekkür etsek azdır.
-benim anlamadığım nokta bizim danaların (gilette ve hicksin) purslowla ayrı düşmüş olması.purslowla araları çok iyiydi bir zamanlar.şimdi ne oldu da purslowla ayrı düştüler?
-Broughton u ise hala anlamış değilim :D adamı hala çözemedik.
-Ayne yi de tanımıyorum ama burdan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum kulübün satışına onay verdiği için..
-yeni sahiplerimiz onay alınca bu yönetim değişecek galiba hicks ve gilletin yönetimde olacak halleri yok ya :D
-Rick Parry nin dönmesi dileğiyle

Shareef dedi ki...

Purslow'da gördü iş sona vardı artık.. Broughton'un da satış gerçekleştirilirse 500,000 £ bonusu var :D

Rick Parry dönecek inş.