21 Aralık 2014 Pazar

OCAK TRANSFER DÖNEMİ ve TRANSFERİ KİM YAPACAK SORUNSALI


Kıymetli Liverpoolseverler, yaklaşan transfer dönemi ve aldığımız sonuçları değerlendireceğimiz bu yazıya hoşgeldiniz diyorum.

Öncelikle Lig’de 21 puan ile 11. durumdayız ve 4. West Ham ile puan farkımız sadece 7… Kötü günler geçiren ManU ile ise 10 puan fark var aramızda.

Yani bir bakış açısına göre herşey bitmedi diyebiliriz 7 puan fark 3 maç demek ve takım 2. yarı muhtemelen daha iyi olacaktır.  Buna rağmen Kıymetli Liverpoolseverlerin büyük bir kısmına göre (ben, Mehmet Can Pulat ve Gökhan Oğuz hariç diğer hepsi :)  ) Sadece 7 puan olabilir ama arada 6 da takım var ve bu defans ve BR ile olmaz, Agger nerede ? tarzı haklı sebepleri de var. Onlar da haklı yani  :)

Gelelim benim şahsi fikirlerime, saha da görebildiğim kadarıyla bizim saha içi liderimiz geçen yıl Suarez’miş. Takım ciddi bir psikolojik zayıflık gösteriyor her maç… Bunu kimse bir Stevie G. eleştirisi olarak almasın ama kaptanımız bizim mental olarak en dayanıklılarımızdan biri değil maalesef..

Bununla bağlantılı olduğunu düşündüğüm patronların transfer kriterleri de var, hatırlarsanız geçen yıl hep genç oyuncu alma politikamızı eleştirmişti BR ve tecrübeli oyunculara da ihtiyacım var demişti. Şu an bizim sahaya çıkan 11 imiz ortalama 24 yaşında, bu ortalamayı yukarıya çeken ise Skrtel (30) ve Gerrard (34) Kalan 9 futbolcumuzdan 26 yı geçen yok ve 2 tane de 20 yaşında oyuncumuz var, bunlardan biri bu sezon takımın yıldızı (Sterling)…

Bu takımın en çok ihtiyacı olan bence Mental olarak Kuvvetlenme, öyle ki kenardan gelen oyuncularımızdan Markovic ve Emre Can’da henüz 20 yaşında oyuncular.

Benim şahsi inancım BR ile yada BR’siz bu takım bir arada kalırsa 2-3 sene içerisinde ilk 4 içinde olacaktır herzaman ama şu an ya ya yeni bir TD’ye yada birkaç tecrübeli oyuncuya ihtiyaç var ve birde kaleciye..

Yarın ki Arsenal maçı kaybedilirse muhtemelen yeni bir TD’miz olacaktır.  Rafa ve Klopp’un isimleri çok konuşuluyor. Hangisi olursa eyvallah derim şahsen :) Hatta ne olursa olsun ikisinden biri gelsin.. Klopp yeni bir Dortmund şahlanışı yapabilecektir diye düşünüyorum. Ortam tam Dortmund ortamı gibi :)

Olmaz da, transfer yapmamız gerekirse, ne yapmak lazım bir bakalım ben ne düşünüyorum bu konuda kıymetli Liverpoolseverler;

Öncelikle kaleci şart kıymetli Liverpoolseverler, Ochoa mı olur, Reina mı, Begovic mi ama bir kaleci şart…

Birde Martinez yada Benzema olursa bence yetecektir bu transferler bize… Reus yada benzeri bir oyuncu şu an da bize ilaç olmayacaktır kanımca..

Bunun yanında Roy Keane Charles Puyol tarzı mental olarak Çelik bir adam ise bizi 2 sene içinde kesin şampiyonluğa oynatır tekrar.

Bu transferler kadar önemli olan transferi kimin yapacağı aslında, yine BR kalırsa takımın başında sanıyorum Martinez yada Benzema transferi hayal olur fakat Reus’a asılabiliriz belki, Dortmund’un da onu satması için son şansı..

Rafa yada Klopp tarzı bir adam gelirse belki bir tecrübeli oyuncu alma şansımız olur fakat daha düşük profilli bir TD yine Patronların dediklerini ön şart olarak kabul edecektir.


Bana kalırsa uzun vadede patronların yaptığı mantıklı, Arap riyallari gelmeyecekse daha sağlam bir yapılanma takımımızı daha uzun süre üst sıralarda tutacaktır. 

Hiç yorum yok: